Підготовка до НМТ 2024 з математики. Як почати? Які ресурси використовувати?

Підготовка до НМТ 2024 з математики. Як почати? Які ресурси використовувати?

Математику прийнято вважати найскладнішим обов’язковим предметом, відтак і показники середнього балу НМТ учнів з цього предмету найнижчі. В УЦОЯО зазначили, що 10 755 вступників не змогли одержати визначений мінімальний бал мультитесту. Ми приділили особливу увагу створенню цієї статті для того, щоб вона стала для вас маленьким онлайн-альманахом.

Також це остання стаття нашої серії “Підготовка до НМТ 2024. Як почати? Які ресурси використовувати?”. Попередні ви можете знайти за посиланнями.

Підготовка до НМТ 2024 з історії України. Як почати? Які ресурси використовувати?

Підготовка до НМТ 2024 з української мови. Як почати? Які ресурси використовувати?

У цій статті ми розповідаємо:

 1. Структура блоку НМТ
 2. Що з програми ЗНО актуальне для НМТ?
 3. Таймлайни проведення НМТ
 4. Процедура проведення
 5. Організація підготовки
 6. Методики для кращого вивчення
 7. Ресурси для підготовки та пасивного вивчення

Структура блоку НМТ

Блок НМТ з математики матиме 22 завдань, серед яких:

15 завдань - з вибором 1 правильної відповіді (0 або 1 бал)

3 завдання - на встановлення логічної пари (0,1,2 або 3 бали)

4 завдання - з короткою відповіддю (0 або 2 бали)

Максимальна кількість тестових балів - 32 

*буде можливість користуватися довідковим матеріалом

Що з програми ЗНО актуальне для НМТ?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчаються у шкільному курсі, а саме:

«Числа і вирази»;

«Рівняння, нерівності і їх системи»;

«Функції»;

«Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;

«Планіметрія»;

«Стереометрія».

 Хочемо підкреслити, що не буде завдань з розгорнутими відповідями, де вам потрібно буде прописувати кожну дію, лише 2 завдання в яких потрібно буде прописати число(остаточну відповідь).

Таймлайн проведення НМТ

Основна сесія.

1 крок. Реєстрація

Триває з 14 березня по 11 квітня.

Зміна реєстраційних даних можлива з моменту реєстрації до 15 квітня.

2 крок. Ознайомлення з запрошенням

Воно прийде до 8 травня

3 крок. Проходження тестування

Тестування відбуватимуться з 14 травня до 25 червня.

Якщо в цьому році ви вперше складаєте НМТ, то не панікуйте, ви будете складати після повного закінчення навчального року. З 14 травня будуть складати випускники минулих років.

4 крок. Отримайте результати 

До 2 липня всі учасники НМТ отримають результати на основі яких зможуть подавати документи для вступу.

Додаткова сесія складається з аналогічних кроків, але починається з 10 травня та закінчується 26 липня.

Процедура(порядок) проведення

 1. Своєчасне прибуття учасника до ТЕЦ(тимчасовий екзаменаційний центр), зазначеного в його запрошенні, з документом, що посвідчує особу та сертифікатом НМТ.
 2. Проходження перевірки на наявність заборонених предметів шляхом металодетектора. Допуск учасників НМТ припиняється: до ТЕЦ - за 10 хвилин до початку тестування НМТ; до аудиторій - після початку тестування або етапу тестування (якщо тестування проводиться в кілька етапів).
 3. Заборонено мати на столі будь-які предмети, крім канцелярських приборів та документів,передбачених законом (чистий папір, формули з математики та ручка, карандаш, лінійка).
 4. Проходження тесту з перервою в 20 хвилин під час якої не можна користуватись будь-якими засобами зв’язку.

Примітка: під час виконання сертифікаційної роботи учасник НМТ має право з дозволу старшого інструктора вийти з аудиторії. Час, який учасник НМТ провів за межами аудиторії, не додається йому до часу, відведеного для виконання сертифікаційної роботи. Одночасний вихід кількох учасників НМТ з однієї аудиторії до завершення ними виконання завдань заборонено. У той же час під час проголошення повітряної тривоги час ставиться на паузу.

Організація підготовки

Підготовка до іспиту є складним завданням, яке вимагає великої самодисципліни, планування та використання стратегій навчання. Ефективна підготовка включає збалансований підхід до фізичного та психологічного стану, використання різноманітних методів навчання та планування часу.

При плануванні підготовки до іспиту необхідно в першу чергу враховувати ваші особливості. Оцінка початкових знань, рівня мотивації та психологічної стійкості може бути частиною цього.

Стратегічне використання часу передбачає не лише визначення кількості годин відведених на навчання, але й розподіл часу відповідно до важливості та складності матеріалу. Можна більш ефективно зберігати інформацію в пам’яті за допомогою таких методів, як «розподілений періодичний повтор».

Розвиток критичного мислення та покращення засвоєння матеріалу сприяють різноманітним методам навчання, таким як активне вивчення, самоперевірка та використання мнемотехнік.

Наступні розділи містять детальний опис ефективних методів.

Підтримка здорового та стабільного фізичного та психологічного стану є важливою частиною підготовки до іспиту. Збереження енергії досягається шляхом регулярної фізичної активності, здорового харчування та відпочинку.

Здатність адаптувати стратегії навчання до своїх потреб і результатів також є важливою частиною успішної підготовки до іспиту. Постійна саморефлексія та корекція методів можуть допомогти досягти кращих результатів і оптимізувати навчальний процес. 

Методики для кращого вивчення

Нам не підходить постійне зубожіння, оскільки запам’ятовування інформації важке та нудне. Є багато різних форматів, які можна використовувати для інтерактивного засвоєння нового.

Насамперед ви повинні уявити себе лектором.

Після того, як ви вивчите тему до кінця, спробуйте пояснити матеріал іншій людині, підкреслюючи ваші помилки та аналіз. Це структурує ваші думки в голові, що дуже корисно.

Другий спосіб — співпрацювати з іншими.

У команді завжди буде людина, яка зрозуміє ваші труднощі і з радістю пояснить вам матеріал. Якщо хтось підкреслює ваші помилки, ви будете краще пам’ятати свої помилки; це вже частина психології. Це дуже ефективний спосіб обміну знаннями. 

Третій спосіб — шукати і переглядати різні варіанти рішень.

Математика достатньо широка наука і для одного рівняння може бути декілька рішень, ваша задача знайти найефективніший.

Гід підготовки

 1. Визначте ваш рівень знань. Це можна зробити шляхом імітації проходження НМТ. Виділіть собі годину часу і вирішуйте демонстраційний варіант НМТ (саме цього року, бо кожен рік вносяться якісь правки чи зміни).
 2. Ознайомтесь з програмою НМТ та починайте вивчати теорію.
 3. Проходьте тестування за темою (вони мають бути як на НМТ, тому радимо брати тестування за минулі роки).
 4. Виписуйте та зберігайте свої помилки.
 5. Після вивчення всіх тем починайте вирішувати демонстраційні варіанти або варіанти за минулі роки, щоб ознайомитись з структурою та “набити руку”.
 6. Аналізуйте помилки. Радимо це робити з людиною, що знається на цьому. Це може бути викладач в школі або репетитор, навіть одна консультація на тиждень допоможе вам не відходити від курсу та виправляти помилки.
 7. Повертайтесь до тем у яких виникали питання та нагадуйте собі про помилки, які допустили під час першого проходження тестів.
 8. Паралельно повторюйте вивченні теми. Наприклад, дивіться різні відоси на одну й ту саму тему, налаштуйте соцмережі під підготовку до НМТ.

Ресурси для підготовки та пасивного вивчення

Вебінари від ISPYT

Телеграм ISPYT  - щоб легко та цікаво повторювати матеріал.

Інстаграм ISPYT - щоб бути в курсі новин та змін в освіті

Сайт з усією інформацією щодо НМТ

Сайт з ЗНО/НМТ минулих років та тестами по темам

Програма НМТ 2024 з математики

Усі новини та офіційні зміни

Відео-уроки тести та завдання для школярів 5-11 класів від МОН

Демонстраційний тест на сайті Українського центру оцінювання якості освіти

Вебінари від Ilearn

У вас все вийде)