ТОП ПОМИЛОК ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО НМТ

ТОП ПОМИЛОК ПРИ ПІДГОТОВЦІ ДО НМТ

Національний мультипредметний тест (НМТ) — це важливий етап для вступу до вищих навчальних закладів України. Підготовка до НМТ вимагає часу, системної роботи та розумного підходу. Проте багато учнів допускають типові помилки, які зменшують їхні шанси на успіх. У цій статті ми розглянемо найпоширеніші з ними і поділимося порадами, як їх уникнути.

1. Використання ненадійних джерел для підготовки.

Сьогодні в мережі доступна велика кількість навчальних матеріалів, але не всі вони є актуальними. Використання неякісних або застарілих джерел може привести до неправильного розуміння матеріалу і навіть до грубих помилок на тесті. Не забувайте, що НМТ 2025 з української мови складатиметься за новим правописом, а в цьогорічному тесті з історії будуть теми з найдавніших часів. Тому інформацію, за якою ви готуєтесь має бути достовірною.

Як уникнути: користуйтеся офіційними джерелами, наприклад, усі важливі новини та програму НМТ ви знайдете на сайтах УЦОЯО або МОН. Ми також надаємо перевірену інформацію в наших соцмережах, тож підпишіться. А на нашому YouTube є багато відео, які допоможуть вам у підготовці. https://www.youtube.com/@ispyt_zno 

2. Відсутність чіткої структури в навчанні.

Системність — це один із ключів до успішного створення матеріалу. Хаотичне вивчення тем і матеріалів, без загального плану розуміння, знижує ефективність підготовки і може призвести до прогалин у знаннях.

Як уникнути: створіть детальний план підготовки, розподіліть теми по блоках і дотримуйтеся цього графіка. Можна почати з розділів, які зустрічаються на тестах, або тих, які ви вважаєте найскладнішими. Чітка структури краще організувати навчальний процес і зменшує відчуття тривоги.

3. Зосередження лише на "улюблених" темах.

Деякі теми можуть здаватися легшими та цікавішими, а ви можете несвідомо уникати складних чи менших улюблених розділів. НМТ охоплює всі теми, тому ігнорування складних питань може серйозно вплинути на результат.

Як уникнути: підійдіть до підготовки комплексно. Складіть список тих, які з'явилися найскладнішими, і виділіть на них більше часу в розкладі. Також розгляньте можливість працювати з репетитором або додатковими ресурсами, щоб краще зрозуміти важкі розділи.

4. Переоцінка важливості теорії та недооцінка практики.

Вивчення теоретичного матеріалу звісно є успішним, проте без практичних завдань важко навчитися використовувати знання. Теорія дає базу, але для тесту НМТ необхідно тренуватися на вирішенні типових завдань саме у форматі НМТ.

Як уникнути: приділіть час як теоретичному, так і практичному блоку. Після вивчення кожного розділу перевірте свої знання, розв'язуючи із завданням відповідну тему. Виконуйте якомога більше тестових завдань, особливо тих, що були на минулих НМТ, щоб навчитися правильно відповідати на питання.

5. Недооцінка ролі відпочинку.

Інтенсивна підготовка без перерв і відпочинку може призвести до втоми, зниження концентрації та навіть до зниження самопочуття. Багато учнів роблять помилку, проводячи за навчанням годинами, не даючи мозку можливості відновитися. 

Як уникнути: найкращим рішенням для запам'ятовування є постійні, хоч і короткі, а не спроба все розвинути, дайте на це собі кілька днів, повторюючи. Перед самим тестом важливо добре виспатися і підходити до завдання у стані "свіжої голови".

6. Відкладання підготовки потім.

Багато учнів вважають, що часу до тестування достатньо, і тому складають підготовку на останні тижні. Це одна з найбільш розпоширених помилок. Раптове "завантаження" великого обсягу матеріалу за короткий час не тільки ускладнює навчання, але й може погано вплинути на впевненість під час тесту.

Як уникнути: почати підготовку завчасно. Складіть план підготовки, розподіліть теми по днях або тижнях і дотримуйтеся цього графіка. 

Отже, користуйтеся актуальними джерелами, відпочивайте, не відкладайте потім, розставляйте правильні пріоритети, багато практикуйте і все у вас виходить. А якщо потрібна порада чи допомога - звертайтеся до нас🙂